Beskydské Gastrocentrum

Dne 18.9.2020 proběhl na interním oddělení již XIV. Beskydský endoskopický workshop

23. září 2020, 09.50 | Lékaři a sestry absolvovali hybridní workshop v terapeutické endoskopii. Tématem byly choroby trávicího traktu.

V pátek 18. září se na pracovišti uskutečnil již čtrnáctý ročník Beskydského endoskopického workshopu. Vzhledem k současné epidemiologické situaci akce proběhla takzvanou hybridní formou.

„Reálná praxe ukazuje, že osobní předávání zkušeností nelze úplně převést do virtuální formy. Proto jsme pro letošní rok zvolili kombinaci on-line přenosu přednášek a vlastních výkonů na našem pracovišti, při kterých byla zachována přísná protiepidemická opatření,“ uvedl primář Petr Vítek. V rámci workshopu proběhly celkem 4 přednášky a bylo ošetřeno 6 pacientů.

„Beskydské gastrocentrum je jedním z klíčových nadregionálních projektů naší nemocnice a jsem rád, že v něm můžeme poskytovat léčebné endoskopické metody také ostatním nemocnicím a ambulantním specialistům v Moravskoslezském kraji. Nemocnice dlouhodobě investuje do přístrojů i personálu tak, abychom udrželi špičkovou úroveň péče v této oblasti, “ potvrdil ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku Tomáš Stejskal.

Akce se konala pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka, který se na zahájení připojil virtuálně. „Jedním z mála pozitiv, které nám přinesla pandemie, je intenzivnější využívání moderních komunikačních technologií. Ukazuje se, že je možné je využívat i při vzdělávání lékařů a sester. Kombinování různých forem jejich vzdělávání považuji v dnešní době za potřebné. Navíc jsem přesvědčený, že se díky této formě workshopu dostanou informace k většímu množství odborníků,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

 

Péče o nemocné s gastroenterologickými onemocněními je jednou z hlavních priorit frýdecko-místecké nemocnice, kterou v této oblasti Moravskoslezský kraj dlouhodobě významně podporuje.

 

Všechny přednášky Beskydského endoskopického workshopu můžete zhlédnout zde. Přednášky byly zprostředkovány firmou Takeda - sponzorem digitálního záznamu. 

 

Logo

 

Zde je odkaz na reportáž televize Polar

https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000022154/lekarske-spicky-ceske-gastroenterologie-si-predavaly-zkusenosti-ve-frydkumistku

 

 

 

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Centrum biologické léčby

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace