Beskydské Gastrocentrum

Endoskopické metody pomáhají většímu počtu pacientů

20. září 2021, 09.18 | V pátek 17. září se na pracovišti Beskydského gastrocentra Nemocnice ve Frýdku-Místku uskutečnil již patnáctý ročník Beskydského endoskopického workshopu, kterého se zúčastnilo zhruba 70 lékařů a zdravotních sester.

„Endoskopicky dokážeme choroby trávicího traktu nejen časně diagnostikovat, ale také miniinvazivně léčit. Rozvoj endoskopických metod je tak dynamický, že je nezbytné nejnovější poznatky každoročně sdílet mezi specialisty v našem regionu,“ uvedl primář Beskydského gastrocentra Nemocnice ve Frýdku-Místku Petr Vítek. „Akce se skládá z přednášek, které jsou také streamovány on-line, a endoskopických výkonů, u kterých je přítomno vždy několik lékařů. Letos jsme se zaměřili na léčbu chorob žlučníku a záněty střev. Jsem rád, že po pandemii covid se pacienti také vracejí k preventivním programům, především ke screeningové koloskopii,“ dodal. V rámci workshopu proběhly celkem 4 přednášky a bylo ošetřeno 5 pacientů.

 

„Beskydské gastrocentrum je jedním z klíčových nadregionálních projektů naší nemocnice a jsem rád, že v něm můžeme poskytovat léčebné endoskopické metody také ostatním nemocnicím a ambulantním specialistům v Moravskoslezském kraji. Nemocnice dlouhodobě investuje do přístrojů i personálu tak, abychom udrželi špičkovou úroveň péče v této oblasti,“ potvrdil ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku Tomáš Stejskal. 

 

Akce se konala pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka. Péče o nemocné
s gastroenterologickými onemocněními je jednou z hlavních priorit frýdecko-místecké nemocnice, kterou
v této oblasti Moravskoslezský kraj dlouhodobě významně podporuje.

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Centrum biologické léčby

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace