Beskydské Gastrocentrum

Lékaři dokážou kombinovat různé endoskopické techniky v gastroenterologii. Profituje z toho pacient.

24. září 2019, 11.57 | V pátek 20. září se na pracovišti Beskydského gastrocentra Nemocnice ve Frýdku-Místku uskutečnil již třináctý ročník Beskydského endoskopického workshopu. Akce, která se konala pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka se zúčastnilo téměř 80 lékařů a sester z nemocnic i ambulantních gastroenterologických pracovišť z Moravskoslezského kraje i dalších regionů České republiky.

 

Hlavními tématy akce byly novinky v gastroenterologii. „Terapeutická endoskopie se neustále vyvíjí a jsem rád, že nové techniky můžeme průběžně zpřístupňovat naším pacientům. Letos jsme workshop věnovali také EURCP konceptu, který kombinuje endoskopickou ultrasonografii (EUS) a endoskopickou retrográdní cholangiopankreatografii (ERCP)“ uvedl primář Petr Vítek. V rámci workshopu proběhly celkem 4 přednášky a bylo ošetřeno 8 pacientů.

„Beskydské gastrocentrum je jedním z klíčových nadregionálních projektů naší nemocnice a jsem rád, že pokročilé léčebné endoskopické metody můžeme poskytnout i nejen ostatním nemocnicím v Moravskoslezském kraji, ale také spolupracujícím ambulantním specialistům. Nemocnice dlouhodobě investuje do přístrojů i personálu tak abychom udrželi špičkovou úroveň péče v této oblasti“ potvrdil ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku Tomáš Stejskal. 

Péče o nemocné s gastroenterologickými onemocněními je jednou z hlavních priorit frýdecko-místecké nemocnice, kterou v této oblasti Moravskoslezský kraj dlouhodobě významně podporuje.

 

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Centrum biologické léčby

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace