Interní oddělení

O nás

Interní oddělení, tedy vnitřní lékařství, je základním oborem medicíny. Zabývá se prevencí, diagnostikou a léčbou akutních i chronických vnitřních chorob. Základní charakteristikou interny je její komplexnost, která umožňuje péči o dospělé nemocné všech věkových skupin. Navazuje prakticky na všechny obory medicíny. Základní zaměření interny i lékařů internistů je celostní, tj. zaměření na celého člověka jako jedinečnou a komplexní osobnost.

 

Interní oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku zahrnuje všechny obory interní medicíny, zajišťuje diagnostiku a léčbu především kardiovaskulárních chorob, gastroenterologických chorob, chorob žláz s vnitřní sekrecí, krevních chorob, nefrologických a revmatologických onemocnění, některých nádorových chorob, a to jak v lůžkové, tak ambulantní sféře.

 

Interní lůžkový fond v sobě zahrnuje i plicní lůžka a disponuje 5 odděleními o celkové kapacitě 114 lůžek včetně 10 lůžek intenzivní péče pro nejakutnější pacienty s ohrožením či selháváním základních životních funkcí či orgánů. Velmi dobře funguje také návaznost na lůžka dlouhodobé následné péče, kam jsou pacienti odesílání k doléčení a následné rehabilitaci.

 

Součástí interního oddělení jsou také detašovaná pracoviště:

 

Karviná-Ráj - revmatologická ambulance

Třinec - revmatologická ambulance

Orlová - gastroenterologická, endokrinologická a diabetologická ambulance

 

Na interním oddělení probíhá také výuka studentů 6. ročníku lékařské fakulty Ostravské univerzity v oboru vnitřní lékařství

 

Interní oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku je držitelem akreditací ministerstva zdravotnictví pro specializační vzdělávání lékařů v oborech:

 

  • interní lékařství - akreditace II. typu
  • gastroenterologie - akreditace II. typu
  • nefrologie - akreditace I. typu
  • diabetologie - akreditace I. typu
  • endokrinologie - akreditace I. typu
  • revmatologie - akreditace I. typu
  • intenzivní medicína - akreditace I. typu

Historie interního oddělení

 

 

historie-interniho-oddeleni.pdf

17 402,89 kB

Stáhnout

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace