Ortopedicko-traumatologické oddělení

O nás

Ortopedicko-traumatologické oddělení poskytuje diagnostickou a léčebnou péči při onemocnění pohybového ústrojí včetně traumatologie. Zajišťuje konzervativní a operativní léčbu onemocnění vrozených vad a jejich následků, získaných vad, úrazů a poúrazových následků pohybového ústrojí. Zajišťuje endoprotetiku končetinových kloubů.

V současné době pracuje na oddělení 10 lékařů, 16 zdravotních sester a pomocný zdravotnický personál.

Ortopedick-traumatologické oddělení má za sebou přes 50 let tradice kvalitní a intensivní práce nejen v klasické ortopedii, ale i v ortopedii dětské, v léčbě úrazů a poúrazových následků. V průběhu každodenní léčebné praxe byly zaváděny moderní metody operačních řešení úrazů a vad pohybového aparátu, kloubní náhrady, preventivní vyšetření (zejména vrozených vad kyčlí), problematika sportovní medicíny a moderní konservativní léčba.

V současné době se zde v běžné praxi provádějí operace kloubů kyčelních, kolenních, ramenních i drobných kloubů s umělými náhradami domácími i zahraničními. Nitrokloubní operace se provádějí pomocí endoskopických technik, které usnadňují a zkracují léčení úrazových i neúrazových postižení. Využívá se vynikajících parametrů supersterilního operačního sálu.

Vysoce kvalifikovaný tým lékařů provádí všechny druhy ortopedické léčby a operativy v rámci náplně oboru okresní nemocnice. Oddělení spolupracuje s odborníky jiných specializací, zejména protetiky, chirurgie, rehabilitace, revmatologie, radiodiagnostiky, nukleární medicíny a laboratoří. Věnuje se s dobrými výsledky i sportovní traumatologii.

Nově byla otevřena ambulance pro artroskopii a sportovní traumatologii.

 

Ortopedická ambulance je umístěna v novém pavilonu chirurgických oborů, blok F, 1.NP vedle centrální recepce.

Lůžková část oddělení se nachází v novém pavilonu chirurgických oborů, blok H, 5. NP.

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace