Beskydské oční centrum

 

O nás  

Beskydské oční centrum Nemocnice ve Frýdku-Místku je moderně vybavené zařízení s nadregionální působností. Kvalitou diagnostické a léčebné péče, přístrojovým vybavením a personálním obsazením je přirozeným střediskem oftalmologické péče jižní poloviny Moravskoslezského kraje.

Jako jediné oftalmologické zařízení v kraji zajišťuje specializovanou odbornou pohotovostní péči 24 hodin denně po celý rok.

Centrum poskytuje operační léčbu nemocí předního a zadního segmentu oka, nemocí víček, očnice a jejího okolí, konzervativní léčbu chorob oka, očnice a jejího okolí a nově i léčbu makulárních onemocnění.

Centrum se specializuje na operaci šedého zákalu očního (tzv. katarakty) a další operace spojené s oční čočkou.

Centrum poskytuje komplexní péči o pacienty se zeleným zákalem očním ("glaukomem") včetně laserových operací a nitroočních operací s glaukomem spojených.

Centrum provádí komplexní vyšetření a léčbu chorob sklivce a sítnice a laserovou léčbu sítnice.

Centrum zajišťuje 24-hodinovou pohotovostní oční službu pro úrazy a akutní onemocnění oka.

Centrum nabízí plastické operace očních víček a jejich okolí za úhradu.

Od května 2016 jsme získali statut Aplikačního sítnicového centra. Toto centrum pečuje o nemocné s chorobami sítnice a makuly. Léčba spočívá v nitrooční aplikaci biologické léčby tj. Anti VEGF léčby.

Beskydské oční centrum získalo akreditaci nejvyššího, III. typu v oboru oftalmologie. Tuto akreditaci mu udělilo Ministerstvo zdravotnictví v dubnu 2017. Beskydské oční centrum nyní patří mezi ta pracoviště, která mají oprávnění poskytovat specializační stáže lékařům i z jiných zdravotnických zařízení.

Centrum má dvě detašovaná ambulantní pracoviště s chodem všeobecných a specializovaných očních ambulancí, a to v Novém Jičíně a v Třinci.

Detašované pracoviště v Novém Jičíně působí již několik let v budově Medcentra (poblíž 5. kruhového objezdu). Poskytuje mj. specializovanou diagnostiku a léčbu šilhavých a tupozrakých dětí i dospělých.

Od začátku roku 2015 je novým detašovaným pracovištěm BOC původní oční ambulantní trakt nemocnice Třinec - Sosna. Trakt jako novou službu pro pacienty třineckého regionu zahájil provoz specializované oční ambulance - glaukomové poradny a sítnicové ambulance. Je vybaven zbrusu novým očním počítačovým tomografem a fundus kamerou. Pacienti tak už nebudou muset k moderní diagnostice zeleného zákalu (glaukomu) a chorob sítnice dojíždět do centra BOC do Frýdku-Místku.

 • Nejmodernější operace šedého zákalu (katarakty) s implantacemi prémiových čoček
 • Refrakční výkony na nitrooční čočce s implantacemi prémiových čoček
 • Operace sítnice a sklivce (PPV) - operační přístroj Constellation, bezstehová technika
 • Nitrooční aplikace antiVEGF (Centrum pro léčbu věkem podmíněné makulární degenerace) - hrazené z veřejného zdravotního pojištění
 • Operace zeleného zákalu (glaukomu)
 • Operace spojivek
 • Operace nádorů oka a okolí
 • Plastické operace v okolí očí a tváře
 • Řešení vrozené neprůchodnosti slzných cest
 • Provedení selektivní laserové trabekuloplastiky (SLT v rámci Glaukomové poradny)
 • Laserové ošetření sítnice - systémem Pascal
 • Vyšetření OCT (detailní vyšetření sítnice optickým průřezem)
 • Vyšetření angio OCT ( vyšetření cevního systému sítnice )
 • Vyšetření fluorescenční (FAG)
 • Fotodokumentace
 • Ultrazvukové vyšetření oka
 • Ultrabiomikroskopické vyšetření oka
 • Vyšetření pachymetrem (centrální tloušťky rohovky) pomoci
 • Perimetrické vyšetření (Humphrey)
 • Endotelová mikroskopie
 • Autorefraktokeratometrie
 • Analýza předního segmentu oka (Sirius)

Beskydské oční centrum

Ambulantní část centra ve Frýdku-Místku je umístěna v zrekonstruované části hlavní budovy v 1. podzemním podlaží (vchod „A" ). Na ambulantní trakt navazuje moderně vybavený aseptický oční operační sál, kde provádíme veškeré nitrooční operace v ambulantním režimu a rovněž operace u hospitalizovaných pacientů.

Lůžková část BOC se nachází v suterénu hlavní budovy (vchod B,  -1. patro), a je společná i pro oddělení ORL CHHK. Za hospitalizace centrum provádí intenzívní konzervativní léčbu cévních očních příhod a závažných zánětů oka, rovněž tak i operační léčbu úrazů a závažných nemocí oka a očnice.

Další informace potřebné k operační léčbě najdete kliknutím na hesla Informace k hospitalizaci" Praktické informace spojené s plánovanou operací šedého zákalu". Informace o dosavadních výsledcích operativy katarakty, nitroočních čočkách implantovaných v našem centru apod. najdete kliknutím na hesloOperace šedého zákalu v našem centru".

 

Další informace

Ambulantní sektor

Ambulantní část je přímou součástí očního centra. V jeho prostorách probíhá činnost příjmové a rajónní oční ambulance, glaukomové poradny, sítnicové ambulance, konsiliární poradny primáře centra a konsiliární poradny zástupce primáře centra.

Ordinační hodiny jednotlivých ambulancí a další informace najdete kliknutím na heslo „Ambulance".

 

Fotogalerie

Příprava před estetickou operací obličeje  Lůžková část Beskydského očního centra

Přístrojové vybavení očního oddělení  Přístroj k přesnému měření velikosti nitrooční čočky před operací šedého zákalu

Přístroj k vyšetření sítnice - OCT  Přístroj k hodnocení předního segmentu oka Sirius

Endoteliální mikroskop Conan  Fundus kamera - přístroj k dokumentaci očního pozadí

Práce na operačním sále  Operace šedého zákalu

Operace šedého zákalu  Pacienti relaxující před operací šedého zákalu

Práce na ambulanci

 

 

Moravskoslezská SESTRA 2019

 

  Partneři nemocnice 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace