Beskydské oční centrum

O nás

Beskydské oční centrum Nemocnice ve Frýdku-Místku je moderně vybavené zařízení s nadregionální působností. Kvalitou diagnostické a léčebné péče, přístrojovým vybavením a personálním obsazením je přirozeným střediskem oftalmologické péče jižní poloviny Moravskoslezského kraje.

Jako jediné oftalmologické zařízení v kraji zajišťuje specializovanou odbornou pohotovostní péči 24 hodin denně po celý rok.

Centrum poskytuje operační léčbu nemocí předního a zadního segmentu oka, nemocí víček, očnice a jejího okolí, konzervativní léčbu chorob oka, očnice a jejího okolí a nově i léčbu makulárních onemocnění.

Centrum se specializuje na operaci šedého zákalu očního (tzv. katarakty) a další operace spojené s oční čočkou.

Centrum poskytuje komplexní péči o pacienty se zeleným zákalem očním ("glaukomem") včetně laserových operací a nitroočních operací s glaukomem spojených.

Centrum provádí komplexní vyšetření a léčbu chorob sklivce a sítnice a laserovou léčbu sítnice.

Centrum zajišťuje 24-hodinovou pohotovostní oční službu pro úrazy a akutní onemocnění oka.

Centrum nabízí plastické operace očních víček a jejich okolí za úhradu.

Od května 2016 jsme získali statut Aplikačního sítnicového centra. Toto centrum pečuje o nemocné s chorobami sítnice a makuly. Léčba spočívá v nitrooční aplikaci biologické léčby tj. Anti VEGF léčby.

Beskydské oční centrum získalo akreditaci nejvyššího, III. typu v oboru oftalmologie. Tuto akreditaci mu udělilo Ministerstvo zdravotnictví v dubnu 2017. Beskydské oční centrum nyní patří mezi ta pracoviště, která mají oprávnění poskytovat specializační stáže lékařům i z jiných zdravotnických zařízení.

Centrum má dvě detašovaná ambulantní pracoviště s chodem všeobecných a specializovaných očních ambulancí, a to v Novém Jičíně a v Třinci.

Detašované pracoviště v Novém Jičíně působí již několik let v budově Medcentra (poblíž 5. kruhového objezdu). Poskytuje mj. specializovanou diagnostiku a léčbu šilhavých a tupozrakých dětí i dospělých.

Od začátku roku 2015 je novým detašovaným pracovištěm BOC původní oční ambulantní trakt nemocnice Třinec - Sosna. Trakt jako novou službu pro pacienty třineckého regionu zahájil provoz specializované oční ambulance - glaukomové poradny a sítnicové ambulance. Je vybaven zbrusu novým očním počítačovým tomografem a fundus kamerou. Pacienti tak už nebudou muset k moderní diagnostice zeleného zákalu (glaukomu) a chorob sítnice dojíždět do centra BOC do Frýdku-Místku.

• Nejmodernější operace šedého zákalu (katarakty) s implantacemi prémiových čoček
  • Refrakční výkony na nitrooční čočce s implantacemi prémiových čoček
  • Operace sítnice a sklivce (PPV) - operační přístroj Constellation, bezstehová technika
  • Nitrooční aplikace antiVEGF (Centrum pro léčbu věkem podmíněné makulární degenerace) - hrazené z veřejného zdravotního pojištění
  • Operace zeleného zákalu (glaukomu)
  • Operace spojivek
  • Operace nádorů oka a okolí
  • Plastické operace v okolí očí a tváře
  • Řešení vrozené neprůchodnosti slzných cest
  • Provedení selektivní laserové trabekuloplastiky (SLT v rámci Glaukomové poradny)
  • Laserové ošetření sítnice - systémem Pascal
  • Vyšetření OCT (detailní vyšetření sítnice optickým průřezem)
  • Vyšetření angio OCT ( vyšetření cevního systému sítnice )
  • Vyšetření fluorescenční (FAG)
  • Fotodokumentace
  • Ultrazvukové vyšetření oka
  • Ultrabiomikroskopické vyšetření oka
  • Vyšetření pachymetrem (centrální tloušťky rohovky) pomoci
  • Perimetrické vyšetření (Humphrey)
  • Endotelová mikroskopie
  • Autorefraktokeratometrie
  • Analýza předního segmentu oka (Sirius)

Beskydské oční centrum

Ambulantní část centra ve Frýdku-Místku je umístěna v zrekonstruované části hlavní budovy v 1. podzemním podlaží (vchod „A" ). Na ambulantní trakt navazuje moderně vybavený aseptický oční operační sál, kde provádíme veškeré nitrooční operace v ambulantním režimu a rovněž operace u hospitalizovaných pacientů.

Lůžková část BOC se nachází v suterénu hlavní budovy (vchod B,  -1. patro), a je společná i pro oddělení ORL CHHK. Za hospitalizace centrum provádí intenzívní konzervativní léčbu cévních očních příhod a závažných zánětů oka, rovněž tak i operační léčbu úrazů a závažných nemocí oka a očnice.

Další informace potřebné k operační léčbě najdete kliknutím na hesla Informace k hospitalizaci" Praktické informace spojené s plánovanou operací šedého zákalu". Informace o dosavadních výsledcích operativy katarakty, nitroočních čočkách implantovaných v našem centru apod. najdete kliknutím na hesloOperace šedého zákalu v našem centru".

Ambulantní sektor

Ambulantní část je přímou součástí očního centra. V jeho prostorách probíhá činnost příjmové a rajónní oční ambulance, glaukomové poradny, sítnicové ambulance, konsiliární poradny primáře centra a konsiliární poradny zástupce primáře centra.

Ordinační hodiny jednotlivých ambulancí a další informace najdete kliknutím na heslo „Ambulance".

Fotogalerie

Příprava před estetickou operací obličeje  Lůžková část Beskydského očního centra

Přístrojové vybavení očního oddělení  Přístroj k přesnému měření velikosti nitrooční čočky před operací šedého zákalu

Přístroj k vyšetření sítnice - OCT  Přístroj k hodnocení předního segmentu oka Sirius