Nemocnice ve Frýdku-Místku má nový babybox

11. listopadu 2019, 15.45 | Dne 7. 11. 2019 byl v Nemocnici ve Frýdku-Místku, p.o. slavnostně otevřen babybox druhé generace.

První babybox byl ve frýdecké nemocnici otevřen v listopadu roku 2008 a nyní byl vyměněn za modernější babybox druhé generace, jež je vybaven dvoukřídlými dvířky, která se otevřou automaticky po stisknutí zeleně podsvíceného tlačítka a po vložení děťátka se zase automaticky zavřou. Dvířka se při jakémkoli odporu sama zastaví, a tak zabrání kolizi s děťátkem i s dárcem. Babybox je vybaven jak klimatizací, tak vytápěním. Děťátko se vkládá do plastové vaničky opatřené váhovým senzorem, který po zatížení ohlásí zdravotnímu personálu vložení děťátka do babyboxu. Zprávu o vložení děťátka do babyboxu a vyzvednutí děťátka z babyboxu obdrží také sám Ludvík Hess a manželé Juřicovi.

Slavnostního otevření se zúčastnil jak sám zakladatel, otec babyboxů pan Ludvík Hess, tak také Jitka
a Zdeněk Juřicovi, výrobci babyboxů nové generace a většina sponzorů. Za 11 let existence frýdeckého babyboxu jejich dvířky prošla 3 novorozená děťátka.

» Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » Dětské oddělení  » Aktuality