Gynekologicko-porodní oddělení

O nás

Gynekologicko - porodní oddělení poskytuje diagnostickou a léčebnou péči v oboru gynekologie a porodnictví včetně péče o fyziologické novorozence. V gynekologické péči poskytuje kompletní škálu gynekologických operací i konzervativní gynekologickou léčbu.

Na gynekologickém oddělení naší nemocnice poskytujeme pacientkám plnou škálu gynekologických výkonů patřících k moderním léčebným metodám, ať už se jedná o drobnější výkony - řešení akutních krvácivých stavů, přerušení gravidity, zákroky při spontánních potratech, hysteroskopie, konizace děložního čípku, vyšetřovací výkony, aj., nebo o velkou gynekologickou operativu - operace na vnitřních rodilech - vaječnících, děloze a v oblasti malé pánve v celém rozsahu výkonů. Onkologické pacientky řešíme ve spolupráci s vyšším centrem.

V současné době je oddělení vybaveno moderními endoskopickými přístroji a většina výkonů je prováděna podle zásad miniinvazivní chirurgie - hlavně hysteroskopickými a laparoskopickými metodami. V posledních letech je takto prováděna podstatná část výkonů. Tyto postupy přinášejí pacientkám mnoho výhod, menší bolestivost po operačních výkonech a kratší doba hospitalisace směřující k takzvané - One day surgery - čili jednodenní chirurgii.

Oddělení je také vybaveno moderní monitorovací technikou pro časnou pooperační péči v prostorách rekonstruované části nemocnice. Lékaři i nelékařský zdravotnický personál oddělení jsou připraveni se o Vás postarat na úrovni doby a poznatků moderní medicíny. V případě jakýchkoli dotazů či nejasností neváhejte kontaktovat přimáře oddělení či jeho zástupce.