Interní oddělení

Aktuality

Vyhlášení Publikace roku a inovace roku 2019 na interním oddělení

18. prosince 2019, 15.03 | Dne 16.12. proběhlo na interním oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. vyhlášení každoročních cen Publikace roku a Inovace roku.

 

 

 

Lékaři dokážou kombinovat různé endoskopické techniky v gastroenterologii. Profituje z toho pacient.

24. září 2019, 11.57 | V pátek 20. září se na pracovišti Beskydského gastrocentra Nemocnice ve Frýdku-Místku uskutečnil již třináctý ročník Beskydského endoskopického workshopu. Akce, která se konala pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka se zúčastnilo téměř 80 lékařů a sester z nemocnic i ambulantních gastroenterologických pracovišť z Moravskoslezského kraje i dalších regionů České republiky.

 

 

 

Internisté se sešli po osmé!

5. září 2019, 15.19 | Ve středu 4.9.2019 se v hotelu Park Inn uskutečnil již osmý díl vzdělávacího cyklu Kapitoly pro internisty, tentokrát s tématy sepse a revmatické choroby.

 

 

 

Nemocnice ve Frýdku-Místku slavnostně otevřela CENTRÁLNÍ ENDOSKOPICKÝ TRAKT

19. června 2019, 09.36 | V úterý, 18. června 2019, Nemocnice ve Frýdku-Místku, p. o. slavnostně otevřela centrální endoskopický trakt. Rozšíření traktu o bronchoskopický sál bylo logickým vyústěním neustále stoupajícího počtu pacientů a stále se zvětšující spádové oblasti, která k dnešnímu dni čítá okolo 400 pacientů s plicními potížemi. Tímto se stává plicní oddělení v Nemocnici ve Frýdku-Místku jedním z největších v Moravskoslezském kraji. Realizace nového endoskopického traktu trvala téměř 4 měsíce. Stavba za 2,9 milionů korun byla financována z dotace Moravskoslezského kraje, další vybavení pracoviště v hodnotě 350 tisíc korun pak z vlastních zdrojů.

 

 

 

Lékaři společně řešili onemocnění žlučových cest a slinivky

25. září 2018, 14.51 | V pátek 21. září se na pracovišti Beskydského gastrocentra Nemocnice ve Frýdku-Místku uskutečnil již dvanáctý ročník Beskydského endoskopického workshopu. Akce se zúčastnilo téměř 80 lékařů a sester z nemocnic i ambulantních gastroenterologických pracovišť z Moravskoslezského kraje i dalších regionů České republiky. Hlavním tématem workshopu byly léčebné zákroky na žlučových cestách a slinivce břišní.

 

 

 

Pozvánka na odborné sympozium Kapitoly pro internisty VII.

7. srpna 2018, 11.16 | Vážené kolegyně a kolegové,
dovolte, prosím, abych Vás a lékaře z Vašich pracovišť pozval na již sedmý díl přednáškového cyklu Kapitoly pro internisty.

 

 

 

Lékárna Českého rozhlasu - beseda na téma karcinom slinivky

3. srpna 2018, 09.02 | Hostem Českého rozhlasu byl tentokrát MUDr. Petr Vítek, primář interního oddělení nemocnice. S moderátorkou Evou Panošovou si povídali o prevenci onemocnění, diagnostice a moderních metodách léčby karcinomu slinivky.

 

 

 

Nemocnice získala darem endoskopické vybavení pro Beskydské gastrocentrum

12. července 2018, 08.30 | Nové endoskopické vybavení do jednoho endoskopického sálu v prostorách Beskydského gastrocentra získala nemocnice ve Frýdku-Místku jako dar od Nadačního fondu Subventio, jehož posláním je podpora rozvoje zdravotní péče v České republice.

 

 

 

Pacientům s onemocněním srdce pomáhá ambulance srdečního selhání

26. února 2018, 15.38 | Pět až šest nových pacientů přibude každé čtvrtletí v kartotéce ambulance srdečního selhání, která pomáhá pacientům s nemocným srdcem a radí s nastavením správné životosprávy. Pacienti s nově vzniklou nebo chronickou diagnózou srdečního selhání, jejichž průměrný věk je 73 let, přicházejí do ambulance na doporučení lékaře za účelem edukace.

 

 

 

Nabídka práce pro lékaře internisty

8. února 2018, 08.06 | Chcete dělat internu? Máte zájem o práci v mladém, personálně silném kolektivu? Máte zájem o kvalitní postgraduální vzdělávání a atestaci v řádném termínu? Zkuste Frýdek!

 

 

 

Strana výpisu

1

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace