Interní oddělení

O nás

Interní oddělení poskytuje kompletní diagnostiku a léčbu akutních i chronických interních onemocnění. Zajišťuje diagnostiku a léčbu kardiovaskulárních chorob, gastroenterologických chorob, chorob žláz s vnitřní sekrecí, chronických krevních chorob, nefrologických onemocnění, běžných revmatologických onemocnění, intoxikací a diagnostiku nádorových onemocnění.

Interní oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku je držitelem následujících akreditací ministerstva zdravotnictví pro specializační vzdělávání lékařů: interní lékařství, gastroenterologie, nefrologie, diabetologie, endokrinologie a intenzivní medicína.

Historie interního oddělení

Prvopočátky vzniku interního oddělení se datují od roku 1935, kdy byla 1.srpna otevřena nová nemocnice se 154 lůžky, z nichž jen několik bylo vyčleněno pro pacienty s interními chorobami. Tehdy se jednalo o monoprimariát chirurgický, primářem byl jmenován MUDr. Mazal. V následujících letech se počet interních lůžek jevil jako nedostatečný, proto byl počátkem 2. světové války postaven tzv. dřevěný barák za hlavní budovou, kde vzniklo první samostatné interní oddělení s 90 lůžky. Na místo MUDr. Mazala byl dosazen MUDr. Werner - německý chirurg, který roku 1944 odešel z Frýdku-Místku a vedením byl pověřen internista MUDr. Očenášek.

V roce 1948 nastoupil jako primář interního oddělení MUDr. Naiser, kdy k internímu oddělení patřilo i 70 lůžek v tzv. exercičním domě u Mariánského kostela. V letech 1953 a 1954 byl postupně zahajován provoz v novém pavilonu, kde byly již 3. jednotky interního oddělení se 140 lůžky. V roce 1960 se část oddělila a vznikla 2. interna pod vedením MUDr. Bubeníka.

V roce 1972 nastupuje na místo primáře 1. interního oddělení MUDr. Šrubař, který je vedl až do své náhlé smrti v r. 1985. Ten se zasloužil o vybudování JIP se 7 lůžky a jednotky intermediární péče s 18 lůžky, které zahájily provoz 1.1.1974. V roce 1976 bylo interní oddělení rozšířeno o 60 lůžek adaptací budovy bývalých svobodáren. V roce 1985 byl jmenován primářem 1. interního oddělení MUDr. Paiger. V následujících letech se rozšiřují ambulantní služby - k původním odborným ambulancím - kardiologické, diabetologické, revmatologické - přibyly gastroenterologická s možností endoskopických vyšetření, alergologická a funkční kardiologická laboratoř.

V roce 1998 se stal primářem interního oddělení MUDr. Mrózek. Pod jeho vedením pokračovala profilace a rozvoj jednotlivých subspecializací interního lékařství a současně se podařilo zachovat komplexní charakter péče o interního pacienta v rámci jedné organizační jednotky. Pracoviště získalo řadu akreditací a posílilo své postavení ve specializačním vzdělávání lékařů našeho regionu. V letech 2000-2002 došlo k přestěhování většiny lůžkových i ambulantních provozů do nově zrekonstruované části nemocnice. V průběhu let 1990 až 2002 došlo v regionu frýdecko-místecka a čeladenska k redukci interních lůžek z 266 na 99.

Od roku 2007 je primářem oddělení MUDr. Vítek.

Partneři nemocnice

Portál transmise