Aktuality

Skupinové rehabilitační cvičení přispívá k lepší kondici klientů

7. listopadu 2018, 09.16 | Ve zdravém těle zdravý duch, tak by se dalo nazvat skupinové rehabilitační cvičení a muzikoterapie, které pro klienty oddělení dlouhodobé následné péče (ODNP) připravují terapeutky oddělení.

Jednou týdně se klienti sejdou v tělocvičně na ODNP, kde pod vedením ergoterapeutky a fyzioterapeutky cvičí s různými rehabilitačními pomůckami, například velkým míčem, overbally, tyčemi ke cvičení a podobně nebo i bez nich cviky přizpůsobené zdravotnímu stavu klientů ve skupině.

„Skupinové cvičení probíhá v sedě na židličce, zahrnuje protažení zkrácených a posílení oslabených svalových skupin a dechovou rehabilitaci. Do cvičební jednotky jsou zahrnuty různé metodiky a také muzikoterapie - hlavním cílem terapeutů je uvolnit přítomné a přivést je prostřednictvím hudby k pocitu spokojenosti, k lepším myšlenkám, naplnění optimismem. Muzikoterapie příznivě ovlivňuje fyziologické procesy v lidském organismu a tím vlastně hudba působí jako lék,“ vysvětluje Alena Mikulová z oddělení dlouhodobé následné péče.

Skupinové rehabilitační cvičení nabízí rozvoj kognitivních funkcí, zlepšení postury klientů, psychického stavu a upevnění společenských vztahů. Zpívání oblíbených písniček do rytmu také přispívá ke zlepšení nálady klientů a zároveň procvičuje paměť.

 

 

 

 

Moravskoslezská SESTRA 2019

 

  Partneři nemocnice 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace