Již půl roku je v provozu magnetická rezonance ve frýdecké nemocnici

31. ledna 2020, 11.40 | Dne 23. 1. 2020 uplynulo šest měsíců od slavnostního otevření pracoviště magnetické rezonance Nemocnice ve Frýdku-Místku,p.o.. „Za tu dobu jsme udělali na našem pracovišti velký pokrok jak v rozsahu vyšetřovacích modalit, tak i v počtu vyšetřených pacientů. Cílem našeho pracoviště na počátku provozu bylo provést 1800 – 2000 MR výkonů během následujícího půl roku
a jsem velmi rád, že jsme nejen tohoto počtu dosáhli, ale dokonce jej překonali“, uvedl vedoucí laborant pracoviště magnetické rezonance magistr Dušan Matyášek. Ze statistik vyplývá, že jsme v Nemocnici ve Frýdku-Místku, p.o. provedli celkem 2506 MR výkonů. Celkem bylo u nás vyšetřeno již 1190 pacientů. Vyšetřujeme jak ambulantní pacienty, tak pacienty hospitalizované v naší nemocnici.

Pomocí magnetické rezonance provádíme v  naší nemocnici celou škálu vyšetření.
O vyšetření mohou požádat pacienti s řadou zdravotních potíží. Provádíme vyšetření kolen, ramen, páteře, mozku, prostaty, kloubů, ledvin, jater nebo prsou. Náš přístroj je vybaven cívkami na vyšetřování jednotlivých oblastí lidského těla, díky nimž je technická kvalita našich vyšetření nadstandardní.

Mezi odbornější vyšetření patří například MR angiografie, kdy jsou vyšetřovány mozkové tepny za pomocí moderního přístroje. Výhodou tohoto vyšetření je absence aplikace kontrastní látky, což zvyšuje bezpečí a snižuje zátěž pacienta. Výjimkou u nás není ani vyšetření pacientů s kardiostimulátorem. Specializovaná vyšetření probíhají ve spolupráci s dalšími lékaři z oborů kardiologie nebo anesteziologie. Vyšetření mohou absolvovat také pacienti trpící problémy s tenkým střevem, kterým je provedena takzvaná MR enterografie, nebo s problémy žlučových cest, ti podstoupí tzv. MR cholangiopankreatografii.

Dalším benefitem pro naše pacienty je průměr tunelu, tzv. „gantry“. Běžný průměr gantry je 60 cm, naše MR má však 70 cm. To přispívá k vyššímu komfortu pacientů a snižuje obavy
u pacientů trpících klaustrofóbií nebo u pacientů s většími tělesnými proporcemi.

Jako velké plus vidíme krátkou čekací dobu na vyšetření na našem pracovišti. Průměrná doba čekání je okolo 6 týdnů, což je důvod, proč k nám dojíždějí pacienti z celé Severní Moravy, ale i takoví, kteří mají jiný přístroj v blízkosti svého bydliště. Spolupracujeme se všemi pojišťovnami v České republice, takže objednáni vyšetření u nás, není nijak limitováno.

Všem našim současným i budoucím pacientům děkujeme za jejich přízeň a za to, že si pro své vyšetření vybírají naše pracoviště magnetické rezonance.

» Zdravotnická oddělení  » Ostatní oddělení  » Radiodiagnostické oddělení  » Aktuality