Komfortní nová lůžka poskytnou pacientům lepší spánek

27. srpna 2018, 09.51 | Celkem 33 nových polohovacích lůžek za 8,3 miliónů korun zakoupila Nemocnice ve Frýdku-Místku pro pacienty hospitalizované na odděleních s intenzivní péčí. Nová lůžka jsou velmi komfortní a umožní pacientům lepší rekonvalescenci a zdravotníkům snadnější přístup při ošetřování.

„Lůžka doplnila vybavení anesteziologicko-resuscitačního oddělení, jednotky intenzivní péče interního oddělení a nových oddělení následné intenzivní péče a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Čtyřdílné lůžko určené pro intenzivní péči umožňuje samostatné polohování zad, stehen, lýtek a výškově nastavitelné postranice podporují bezpečnost pacientů,“ uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Jarmila Dostálová.

„Oboustranné plynulé naklápění lůžka zjednodušuje manipulaci a sestřičkám usnadňuje pravidelné polohování pacientů, což snižuje riziko vzniku proleženin. K prevenci dekubitů přispívají také speciální matrace. Pomocí čidel zabudovaných v lůžku sleduje systém pohybovou aktivitu pacienta a jeho přítomnost na lůžku a přispívá tak k prevenci pádu,“ vysvětlila náměstkyně Dostálová.

Díky ručnímu a nožnímu ovladači může personál snadněji nastavit lůžko až do výšky 80 cm, čímž získá lepší přístup k pacientovi při vyšetřování a ošetřování. Snížení lůžka do mobilizační polohy ve výšce 40 cm zase usnadňuje lepší a pohodlnější vertikalizaci pacienta. Pomocí  samostatného ovladače si také sám pacient může nastavit polohu lůžka, díky unikátním madlům má větší jistotu při vstávání z postele a minimalizuje se tak riziko jeho pádu.

Jednotka intenzivní péče interního oddělení byla současně vybavena i bariatrickým lůžkem, které má nosnost 320 kg a ložnou plochu lze prodloužit až o 30,5 cm a je určeno pro bezpečnou manipulaci s nadměrným pacientem. Ke každému lůžku patří také noční stolek s nastavitelnou výsuvnou deskou, kterou lze využít pro stravování nebo díky náklonu také pro čtení.

» Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » ARO  » Aktuality