Aktuality

Na den zdraví zavítalo kolem stovky návštěvníků

24. května 2018, 18.21 | Nabídka preventivních vyšetření a poradenství přilákala do Národního domu ve Frýdku-Místku kolem stovky návštěvníků. Největší zájem byl o přednášku známého psychiatra MUDr. Jana Cimického.

„Návštěvníkům jsme dnes nabídli například změření krevního tlaku, nitroočního tlaku nebo vyšetření hladiny cukru v krvi. Připravili jsme také různé druhy poradenství a prezentaci zdravotních pomůcek. Zdravotníci lidem radili, co jíst při různých onemocněních, jako je celiakie, cukrovka nebo Crohnova choroba, nabízeli jsme poradenství při léčbě chrápání nebo s odvykáním kouření. Pro budoucí maminky jsme připravili seznámení s naší nedávno zrekonstruovanou porodnicí a nechybělo ani laktační poradenství,“ vypočítala Jolana Filipová, mluvčí Nemocnice ve Frýdku-Místku.

„V rámci onkologické prevence bylo připravena ukázka samovyšetřování prsou na modelu, o které měli zájem nejen ženy, ale i muži. Pro ty, kteří chtějí začít i ve vyšším věku sportovat, jsme nabídli vyšetření ve sportovní ambulanci,“ dodala Filipová.

Návštěvníci se také mohli naučit, jak poskytnout první pomoc u nejčastějších způsobů zranění, jako jsou například popáleniny či zlomeniny nebo si vyzkoušet oživovací techniky na figuríně. Jedním z návštěvníků, kteří si vyzkoušeli masáž srdce, byl náměstek primátora města Frýdku-Místku Richard Žabka.

Velký zájem byl o stánek oddělení patologie, kde zdravotníci ukazovali lidem, jaké diagnostické metody používá patologie při vyšetřování vzorků tkání živých lidí, kdy za pomoci přístrojů provádí onu podstatnou část nejzávažnějších diagnóz, zejména nádorových onemocnění. Návštěvníci si také mohli prohlédnout a případně zakoupit obrazy a další výrobky klientů oddělení dlouhodobé následné péče. Nejvíce zájemců však přilákala přednáška doktora Cimického na téma Stres a stresová selhání spojená s autogramiádou.

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

 

 

 

Moravskoslezská SESTRA 2019

 

  Partneři nemocnice 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace