Na Dni urologické prevence se nechalo vyšetřit 36 lidí

21. listopadu 2018, 13.52 | Urologické oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. uspořádalo ve spolupráci s Nadačním fondem Pavla Novotného již třetí Den prevence uroonkologických onemocnění. Tato akce byla určena pro všechny, kteří nejsou léčeni na žádné urologické ambulanci a mají zájem se nechat preventivně vyšetřit.

Na Dni urologické prevence si ženy mohly nechat vyšetřit ledviny nebo močový měchýř, muži prošli vyšetřením varlat, ledvin, močového měchýře a také prostaty ve věku nad 50 let, v případě pozitivní rodinné anamnézy již od 40 let.

Lékaři během dne vyšetřili 19 mužů a 17 žen a ve třech případech vyslovili podezření na nádorové onemocnění. Rovněž lékaři diagnostikovali nálezy neonkologického rázu. Všichni tito pacienti budou dále podrobněji vyšetřeni.

„Můžeme s jistotou konstatovat, že se nám opět potvrdil význam celé akce. Neboť i jediný včas podchycený případ znamená naději pro úspěšnou léčbu či úplné vyléčení každého člověka,“ řekl primář urologického oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku MUDr. Oldřich Matys.

Preventivní vyšetření se mezi prvními rozhodli podstoupit také náměstek primátora statutárního města Frýdek-Místek pro sociální služby a zdravotnictví Marcel Sikora a radní Richard Žabka.

Nadační fond Pavla Novotného při této příležitosti také představil svůj nový kalendář, věnovaný prevenci onkologických onemocnění.

Za rok nashledanou se všemi, kterým na jejich zdraví záleží!

» Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » Urologické oddělení  » Aktuality