Aktuality

Na Dni urologické prevence se nechalo vyšetřit 36 lidí

21. listopadu 2018, 13.52 | Urologické oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. uspořádalo ve spolupráci s Nadačním fondem Pavla Novotného již třetí Den prevence uroonkologických onemocnění. Tato akce byla určena pro všechny, kteří nejsou léčeni na žádné urologické ambulanci a mají zájem se nechat preventivně vyšetřit.

Na Dni urologické prevence si ženy mohly nechat vyšetřit ledviny nebo močový měchýř, muži prošli vyšetřením varlat, ledvin, močového měchýře a také prostaty ve věku nad 50 let, v případě pozitivní rodinné anamnézy již od 40 let.

Lékaři během dne vyšetřili 19 mužů a 17 žen a ve třech případech vyslovili podezření na nádorové onemocnění. Rovněž lékaři diagnostikovali nálezy neonkologického rázu. Všichni tito pacienti budou dále podrobněji vyšetřeni.

„Můžeme s jistotou konstatovat, že se nám opět potvrdil význam celé akce. Neboť i jediný včas podchycený případ znamená naději pro úspěšnou léčbu či úplné vyléčení každého člověka,“ řekl primář urologického oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku MUDr. Oldřich Matys.

Preventivní vyšetření se mezi prvními rozhodli podstoupit také náměstek primátora statutárního města Frýdek-Místek pro sociální služby a zdravotnictví Marcel Sikora a radní Richard Žabka.

 

Nadační fond Pavla Novotného při této příležitosti také představil svůj nový kalendář, věnovaný prevenci onkologických onemocnění.

 

Za rok nashledanou se všemi, kterým na jejich zdraví záleží!

 

 

Tématické zařazení:

 » Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » Urologické oddělení  » Aktuality  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Moravskoslezská SESTRA 2019

 

  Partneři nemocnice 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace