Aktuality

Návštěva na dětském oddělení

13. září 2018, 15.28 | Nemocné děti na dětském oddělení dnes měly nečekanou návštěvu, přišla se na ně podívat čestná členka českého Kiwanis klubu paní Mathilda Nostitzová.

V doprovodu prezidentky Kiwanis klubu Ostrava paní Evy Pastuškové navštívila hospitalizované děti s náručí dárků, hračkami, a také dobrotami pro malé mlsouny. Všem dětem paní Nostitzová věnovala knížku povídek o panence Kiwanis, jejíž kmotrou se stala při slavnostním křtu v Ostravě v roce 2010. Knížka je doprovázena fotografiemi panenek, jak je pomalovaly známé osobností především společenského a kulturního života z naší republiky i ze zahraničí.

Bílé plátěné panenky, které sponzorsky pravidelně dodává společnost Kiwanis, na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku zdomácněly. Každé hospitalizované dítě po přijetí do nemocnice dostává co nejdříve od herní terapeutky hadrovou panenku a fixy na plátno. Prvotní kontakt je navázán a herní specialistky rozvíjejí hovor o tom, co může dítě s panenkou dále dělat. Doporučují, že si musí panenku „dodělat“ – namalovat obličej, dokreslit vlásky, šatičky. Malí pacienti oblékají panenky do různých kreací. Fantazie dětí vykreslí hned holčičku či kluka, jinde vyrobí spidermana, fotbalistu, vojáka, Pata či Mata, zkrátka své oblíbené postavičky, případně figurky z pohádek, s nimiž pak hrají napodobivou hru na nemocnici.

Tématické zařazení:

 » Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » Dětské oddělení  » Aktuality  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Moravskoslezská SESTRA 2019

 

  Partneři nemocnice 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace