Nemocnice získala darem endoskopické vybavení pro Beskydské gastrocentrum

12. července 2018, 08.30 | Nové endoskopické vybavení do jednoho endoskopického sálu v prostorách Beskydského gastrocentra získala nemocnice ve Frýdku-Místku jako dar od Nadačního fondu Subventio, jehož posláním je podpora rozvoje zdravotní péče v České republice.

Nemocnice ve Frýdku-Místku tak má nově k dispozici moderní endoskopický systém, který umožňuje lékaři přesnou diagnostiku i terapii při zachování minimálně invazivního přístupu. Systém je mimo jiné vybaven tzv. úzkopásmovým zobrazením, jenž je významné pro přesnou a včasnou diagnostiku nádorových onemocnění v oblasti trávicí trubice.

„Časná diagnostika a případná endoskopická léčba nádorových onemocnění trávicího traktu je v současnosti klíčová pro osudy pacientů s těmito chorobami,“ uvedl Petr Vítek, primář Beskydského gastrocentra. „Nové vybavení nám pomůže dále zlepšit kvalitu našich endoskopických výkonů,“ dodal primář Vítek.

Celková hodnota daru přesahuje 1,2 milionu korun a zakoupen byl z příspěvků firem i fyzických osob z celé republiky. Projekt nemocnice ve Frýdku-Místku byl vybrán odbornou komisí Nadačního fondu Subventio z několika desítek dalších žádostí.

» Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » Interní oddělení  » Aktuality