Centrální urgentní příjem

Den zdraví a den ošetřovatelství 2019

28. května 2019, 09.45 | Jako každý rok, uspořádala naše nemocnice i letos Den zdraví a den ošetřovatelství, který se těšil velkému zájmu. Zúčastnilo se jej přes 200 návštěvníků, kterým zaměstnanci naší nemocnice zodpovídali dotazy týkající se péče o zdraví.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet například kardiopulmonální resuscitaci, nechat si změřit zrak pomocí OCT přístroje, dozvědět se, jaká vyšetření se provádí na oddělení patologie. Personál z centrálního urgentního příjmu si připravil jednoduché návody, jak rozpoznat srdeční infarkt, jak reagovat na tepenné krvácení nebo jak ošetřit ránu po bodnutí hmyzem.

Na Vaše dotazy Vám odpovídaly také sestřičky z oddělení urologie, neurologie a z chirurgie. Zajímavý byl stánek týkající se spánkové laboratoře nebo urodynamiky. V oblasti sociální péče Vám byly k dispozici naše sociální pracovnice a kdo potřeboval poradit s výživou, mohl se zastavit u stánku našich nutričních terapeutek.

Naše ergoterapeutky představily výrobky pacientů z oddělení následné a dlouhodobé následné péče, které společně vytvářejí.

Jedním ze spokojených návštěvníků byl i 70letý Frýdečan A. M., který byl z nabízených vyšetření a poskytnutých informací nadšený a příští rok nás určitě opět navštíví.

Všem, kteří se na akci jakkoli podíleli a v naší nemocnici prezentovali, patří velké poděkování.

» Pacienti a návštěvy  » Centrální urgentní příjem

Moravskoslezská SESTRA 2019