Aktuality

Beskydské gastrocentrum Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. získalo statut Centra vysoce specializované péče pro digestivní endoskopii

Beskydskému gastrocentru Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. byl na konci roku 2022 udělen Ministerstvem zdravotnictví statut Centra vysoce specializované péče pro digestivní endoskopii (CDE) a to na dobu 5 let.

Jedná se o oblast péče, které se zabývá terapeutickou endoskopií se zaměřením především na choroby slinivky břišní a žlučových cest, a provádí pokročilé léčebné výkony u různých nádorových      i nenádorových onemocnění těchto orgánů.

Pro získání statutu CDE musela nemocnice splnit náročná kritéria, zejména disponovat dostatečným počtem lékařů s příslušnými licencemi a zkušenostmi pro dané výkony. Pracoviště dále muselo splňovat přístrojové vybavení a dokumentovat dostatečné počty výkonů v uplynulých letech. Frýdecko-místecká nemocnice je jedinou krajskou nemocnicí Moravskoslezského kraje s tímto statutem.

Díky tomuto statutu může nemocnice dále rozvíjet oblast léčebné endoskopie, poskytovat lepší zdravotní péči spádovým nemocnicím a případně se zapojit i do nově připravovaných projektů, jako je například vyhledávání nádorů slinivky u rizikových skupin pacientů. Nově získaný statut by měl Beskydskému gastrocentru také umožnit rozšíření poskytované péče pro větší počet pacientů.

,,V polovině letošního roku plánujeme otevření zcela nového terapeutického endoskopického sálu, který nám umožní kombinovat vícečetné diagnostické a léčebné metody u jednoho pacienta během jednoho výkonu “ doplnil primář Beskydského gastrocentra Petr Vítek.

Celkově se v ČR plánuje postupný vznik přibližně 30 center vysoce specializované péče pro digestivní endoskopii.

V rámci Beskydského gastrocentra již dlouhodobě působí Centrum biologické léčby idiopatických střevních zánětů. Péče o nemocné s gastroenterologickými onemocněními je jednou z hlavních priorit frýdecko-místecké nemocnice, kterou v této oblasti Moravskoslezský kraj dlouhodobě významně podporuje.

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » Interní oddělení  » Aktuality  

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace