Pokyny pro praxi a stáž

Student – praktikant
  • Vyplní žádost o odbornou praxi a kontaktuje osobně, telefonicky či e-mailem vedoucího zaměstnance oddělení, na kterém chce vykonat praxi a dohodne si přesný termín praxe.
  • Poté zašle vyplněnou žádost na oddělení lidských zdrojů nemocnice poštou, nebo naskenované e-mailem na níže uvedený kontakt za účelem zajištění vstupních formalit.
  • Na základě žádosti o praxi je připravena Smlouva o zajištění odborné praxe.
  • Každý uchazeč o praxi se musí zúčastnit školení o BOZP v Nemocnici ve Frýdku-Místku (termíny školení jsou stanoveny na celý rok, zpravidla 2x měsíčně, proto je potřeba žádat o praxi v předstihu alespoň jednoho měsíce).
  • Praktikant obdrží identifikační kartu, kterou po celou dobu stáže bude nosit na viditelném místě. Karta se vydává oproti záloze 240,- Kč. Záloha je vratná po odevzdání karty na pokladně nemocnice.
  • Pracovní oděv a obuv si zajišťuje praktikant sám.
  • Stravování je možné zajistit v závodní jídelně za cenu 56 Kč/oběd. Platba se provádí předem v pokladně nemocnice.
  • Pro studenty je praxe zdarma.
  • Žádost o zabezpečení praxe na červenec a srpen je třeba podat do 15.6.

Lékař, farmaceut, nelékař - stážista
  • Kontaktuje osobně, telefonicky či e-mailem vedoucího zaměstnance oddělení, na kterém chce vykonat stáž a dohodne si přesný termín stáže.
  • Poté vyplní Žádost o odbornou stáž a zašle na oddělení lidských zdrojů nemocnice poštou, nebo naskenované e-mailem na níže uvedený kontakt za účelem zajištění vstupních formalit.
  • Na základě žádosti o praxi je referentkou úseku vzdělávání připravena Smlouva o zajištění odborné stáže.
  • Každý uchazeč o stáž se musí zúčastnit školení o BOZP v Nemocnici ve Frýdku-Místku (termíny školení jsou stanoveny na celý rok, zpravidla 2x měsíčně, proto je potřeba o stáž žádat v předstihu alespoň jednoho měsíce).
  • Stážista obdrží identifikační kartu, kterou po celou dobu stáže bude nosit na viditelném místě. Karta se vydává oproti záloze 240,- Kč. Záloha je vratná po odevzdání karty na pokladně nemocnice.
  • Pracovní oděv a obuv si zajišťuje stážista sám.
  • Stravování je možné zajistit v závodní jídelně za cenu 100 Kč/oběd. Platba se provádí předem v pokladně nemocnice.
  • Pro lékaře a farmaceuty je cena za jeden den stáže stanovená na 400 včetně 21% DPH, pro nelékaře 350 Kč/den. Zaměstnancům zdravotnických zařízení zřizovaných nebo založených Moravskoslezským krajem je stáž poskytována bezplatně.

Kontakní osoba:

Taťána Chrápková