Aktuality

Beskydský oftalmologický seminář

Dne 19.1.2023 pořádalo Beskydské oční centrum Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. již tradiční Beskydský oftalmologický seminář.
Program semináře přinesl zajímavé přednášky lékařů i novinky BOC pro letošní rok.

Seminář byl oficiálně zahájen úvodním slovem ředitele Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. Tomášem Stejskalem. Odbornou část uvedl primář Beskydského očního centra Tomáš Utíkal, který úvodem zhodnotil vývoj BOC v uplynulém roce a představil plány pro letošní rok.

 

Program semináře tvořilo celkem 7 témat, které přednášeli nejen lékaři BOC, ale také MUDr. Karhanová z očního oddělení Fakultní nemocnice Olomouc, jejíž přednáška ohledně diagnostiky a terapie endokrinní orbitopatie sklidila velký úspěch. Pozvaná lékařka je předním odborníkem a autorkou standardu pro postup a léčbu tohoto onemocnění.

 

Program zahrnoval různá témata přednášek, jako například léčba odchlíplé sítnice, postupy v biologické terapii v BOC, MUDr. Jurkovičová promluvila o práci v dětské oční ambulanci, která v BOC funguje druhým rokem a vzhledem k narůstajícímu počtu dětských pacientů rozšířila své působení na 4 dny v týdnu. MUDr. Michalčák navázal přednáškou o neurofyziologických vyšetřeních, která nově v Beskydském očním centru provádíme a usnadňují nám diagnostiku. Oftalmologický seminář byl zakončen přednáškou MUDr. Kubínové, která se zaměřila na implantaci nové nitrooční čočky po úrazech oka, jelikož naše oční centrum implantovalo tuto čočku jako první v České republice.

 

,,Beskydského oftalmologického sympozia se v letošním roce zúčastnilo přibližně 120 spolupracujících zdravotníků z celého Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Jsem také velice potěšen účastí z řad primářů z těchto krajů. Rád bych poděkoval všem prezentujícím za jejich přínosné přednášky a těším se na další ročník,“ doplňuje primář Beskydského očního centra Tomáš Utíkal.

 

Seminář je hodnocen kredity České oftalmologické společnosti a je zařazen do celoživotního vzdělávání lékařů.

 

 

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » Beskydské oční centrum  » Aktuality  

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace