Aktuality

Diabetologický seminář pro praktické lékaře

23. června 2023, 08.24 | Ve středu 21.6.2023 se uskutečnil každoroční odborný seminář diabetologie pro praktické lékaře.

 

Seminář pořádaný Nemocnicí ve Frýdku-Místku měl za účel poskytnout lékařům nejnovější informace a postupy v oblasti diabetologie. Seminář se již tradičně uskutečnil v hostinci u Křivého psa a přilákal okolo 30 lékařů z blízkého okolí. Mezi hlavní témata semináře patřila léčba diabetu u starších osob, diabetik v urologické praxi, kdy předat pacienta diabetologovi a další.

 

,,Již více než čtvrt století se scházíme, diabetologové a praktičtí lékaři, abychom zajistili správnou péči o diabetiky v našem okrese. Ve středu, po roce, jsme komunikovali na téma nových léků v diabetologii, na téma navazující péče o diabetiky mezi praktickými lékaři, internisty, diabetology a urology. Je krásné, že jsme se všichni shodli na postupech, které ochraňují zdravotní stav našich pacientů. Teď už jen každý diabetik musí přidat trochu své snahy upravit režim, aby se nemusel bát diabetických komplikací. Ať nám to všem zúčastněným dobře vychází,“ dodala MUDr. Kretková, vedoucí lékařka centra péče o diabetika v Nemocnici ve Frýdku-Místku.

 

 

 

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace