Aktuality

KANYLAČNÍ TÝM INTERNÍHO ODDĚLENÍ

23. února 2023, 12.33 | Od září 2022 probíhají v Nemocnici ve Frýdku-Místku pravidelná školení středního zdravotního personálu v ošetřování žilních vstupů. Kurs vede staniční sestra interní JIP Petra Šrubařová, vedoucí sestra kanylačního týmu.

Kanylační tým ve složení speciálně vyškolených sester a lékařů funguje již třetím rokem, a kromě

pravidelných školení je jeho hlavní úlohou volba a zavádění optimálního žilního vstupu pro konkrétního pacienta a následné ošetřování již zavedených žilních vstupů.

 

Do dnešního dne bylo proškoleno celkem 70 praktických a všeobecných sester, a to nejen z nemocnice, ale také ze soukromých ambulancí Frýdecko-Místecka. Zaměření je především praktické, kdy si zdravotníci po úvodní teoretické části mohou vyzkoušet ošetřování v praxi: nácvik převazu invazivních vstupů a nácvik proplachu a uzávěru katétru na konci proplachování. Cílem tohoto odborného školení je seznámit účastníky s jednotlivými druhy invazivních žilních vstupů, s dodržováním bariérových zásad a způsobech ošetřování, dále s komplikacemi spojenými s péčí o invazivní vstupy a jak těmto komplikacím předcházet. „Nedostatečné znalosti mohou totiž vést ke vzniku komplikací, jako je například ztráta katétru nebo v horším případě rozvoji septických stavů a s tím související prodloužení doby hospitalizace pacienta a zvýšení nákladů spojených s následnou léčbou“ uvádí Petra Šrubařová a s potěšením dodává: „O školení je velký zájem a již nyní máme zaplněny kapacity do konce června.

V případě zájmu o školení je možno objednat se elektronicky přes vedoucí zaměstnance jednotlivých oddělení nemocnice.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdravotnická oddělení  » Lůžková oddělení  » Interní oddělení  » Aktuality  

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace