Aktuality

Naše gynekologicko-porodní oddělení má centrum porodní asistence

9. listopadu 2021, 07.06 | Na gynekologicko-porodním oddělení vzniklo centrum porodní asistence, jehož cílem je umožnit klientkám vést fyziologický porod v bezpečném prostředí nemocnice.

 V České republice převládá lékařsky vedený porod. V naší porodnici rozvíjíme již delší dobu respektující přístup k porodu. V rámci toho jsme zaznamenali zájem našich klientek o porod vedený porodní asistentkou. Cílem centra porodní asistence /CPA/ je umožnit našim klientkám vést fyziologický porod v bezpečném prostředí porodnice. Zároveň dochází k posílení role a kompetencí porodní asistentky při péči o fyziologické těhotenství a porod.

„Pro naše porodní asistentky je to výzva a nová zkušenost. Po dostudování bakalářského titulu mají kompetence v porodní asistenci, ale zatím je neměly možnost všechny rozvíjet i v praxi. Již několik měsíců probíhá příprava. Porodní asistentky absolvovaly teoretickou část, kde zlepšovaly své schopnosti v hodnocení kardiotokogramů, neoddělitelnou součástí byl nácvik šití porodního poranění. Nadále se rozvíjí jejich erudice pod dohledem atestovaných lékařů,“ dodává lékařka gynekologicko-porodního oddělení Petronela Bieliková.

 

gy

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace