Aktuality

Naše porodnice je jedna z mála, která je plně klimatizovaná

7. července 2022, 10.05 | V minulém týdnu bylo všech dvanáct pokojů šestinedělí na porodnickém oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku, pracovna sester i lékařů a část místností na gynekologickém oddělení vybaveno klimatizací v hodnotě zhruba 800 tisíc korun. Frýdecko-místecká porodnice tak jako jedna z mála v kraji poskytuje rodičkám i teplotní komfort na pokojích.

 

„Jsme za novou klimatizaci vděčni, přišlo to v pravou chvíli. Na pokojích šestinedělí leží rodičky, které se připravují na porod nebo maminky po porodu se svými miminky. Všechny kvitují, že si mohou samy upravit teplotu v pokojích. Samozřejmě doporučujeme všem klientkám teplotu nastavovat tak, aby se co nejvíce blížila teplotě přirozené, a to i s ohledem na miminka, kterým nedělá dobře ani velké dusno, ale ani chladno a průvan,“ vysvětluje Eva Šprlová, vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku.  Do pokojů šestinedělí svítí slunce takřka celý den, takže tyto dny by bez klimatizace byly pro všechny klientky náročné.

 

Klimatizace na pokojích šestinedělí a v pracovně sester a lékařů jen doplnila již kompletně klimatizované pracoviště porodních sálů a porodní boxy. „Rodičky, které k nám přicházejí, využívají před porodem, v průběhu porodu i po porodu plně klimatizované místnosti. Na pokojích si navíc samy mohou rozhodnout, zda klimatizaci využijí či nikoli. Na Gynekologicko-porodnickém oddělení jsou klimatizovány i porodní a gynekologická ambulance.

 

******************

 

V roce 2021 se ve frýdecko-místecké nemocnici narodilo 1109 dětí. Tato porodnice se tak řadí mezi čtyři největší v Moravskoslezském kraji. Aktuálně se zde za první čtvrtletí 2022 uskutečnilo o 12 porodů více než za stejné období v loňském roce, což svědčí o kvalitních službách poskytovaných tímto zdravotnickým zařízením. To mimo jiné nabízí nastávajícím maminkám s nekomplikovaným průběhem těhotenství porod pouze s porodní asistentkou se zachováním intimity domácího prostředí. Ve frýdecko-místecké nemocnici řeší porody od ukončeného 36. týdne těhotenství, nabízí zde spontánní vedení porodu koncem pánevním, spontánní porody dvojčat, provádí zevní obrat konce pánevního na polohu hlavičkou. I přes rostoucí počet porodů se zde daří snižovat množství císařských řezů bez zhoršení porodnických výsledků. 

Gynekologicko-porodnické oddělení má několik dalších prvenství jako například evropskou akreditaci, která garantuje vysoký standard léčby pro pacientky s endometriózou nebo akreditaci ministerstva zdravotnictví pro vzdělávání lékařů v urogynekologii a další.

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace