Aktuality

Odečtěte si z daní finanční dar na "Pomoc Ukrajině"!

3. června 2022, 07.14 | Poskytnutý dar "Pomoc Ukrajině" lze uplatnit jako odčitatelnou položku od základu daně v rámci daňového přiznání.

 

Máte nárok si dar uplatnit jako odčitatelnou položku od základu daně v rámci daňového přiznání či ročního zúčtování daně u zaměstnanců. Vyplňte formulář a potvrďte "odeslat", potvrzení Vám bude zasláno e-mailem na Vámi uvedenou e-mailovou adresu. Všem dárcům děkujeme a vážíme si Vaší pomoci.

 

FORMULÁŘ -

 

Před vyplněním si pozorně přečtěte, jaké údaje potřebujeme a proč. Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním těchto údajů dle nařízení GDPR.


Informace pro poskytovatele daru

 

1) Jaké údaje musím vyplňovat kvůli potvrzení o daru a proč?

Abychom Vám mohli vystavit a zaslat potvrzení o daru, je potřeba vyplnit nezbytné údaje. 

Na potvrzení o daru musí být dle požadavků finančního úřadu uvedeno: jméno a příjmení dárce, datum narození a  adresa bydliště.

 

Pro spolehlivou identifikaci daru také potřebujeme znát číslo účtu dárce. Abychom mohli zaslat potvrzení o daru elektronicky, potřebujeme Vaši e-mailovou adresu. V případě, že bychom se s Vámi potřebovali spojit pro ověření některého ze zadaných údajů (například kvůli překlepu nebo chybně vyplněným údajům) je nutné znát i Vaše telefonní číslo.,

 

2) Kdy mi přijde potvrzení o daru?

Potvrzení o daru posíláme automaticky všem našim dárcům, kteří nám na sebe poskytli kontakt a potřebné údaje. Na vyžádání (e-mailem) lze samozřejmě vystavit potvrzení o daru i kdykoliv v průběhu roku.

 

3) Přijde mi potvrzení o daru poštou nebo e-mailem?

Dárcům, na které máme emailovou adresu, posíláme potvrzení o daru pouze elektronicky e-mailem. Elektronická potvrzení o daru jsou však plnohodnotná a naprostá většina mzdových účetních a finančních úřadů je plně akceptuje, stačí tedy vytisknout a přiložit k daňovému přiznání.,

 

4) Jak funguje odečet daru ze základu daně? Chci vědět, kolik % si mohu odečíst z daní.

a) fyzické osoby (podle § 15 odst. 1 zákona o dani z příjmu)

Od základu daně mohou fyzické osoby (včetně zaměstnanců) odečíst hodnotu poskytnutých bezúplatných plnění, pokud jejich úhrnná hodnota ve zdaňovacím období (kalendářní rok) přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. 

 

b) právnické osoby (podle § 20 odst. 8 zákona o dani z příjmu)

Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu bezúplatných plnění, pokud hodnota bezúplatného plnění činí alespoň 2000 Kč za kalendářní rok. 

 

Podrobnější informace naleznete v zákoně o daních z příjmů č. 586/1992 Sb.

 

 

Tématické zařazení:

 » O nemocnici  » Ukrajina - informace  

 » Aktuality  

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace