PCR testy COVID-19 pro žadatele odeslané Krajskou hygienickou stanicí nebo praktickým lékařem

1. listopadu 2021, 14.10 | Informace k PCR testu COVID-19 pro žadatele odeslané Krajskou hygienickou stanicí nebo praktickým lékařem

V případě, že Vás kontaktovala Krajská hygienická stanice nebo trasovací centrum a oznámilo Vám, že jste byl/byla v kontaktu s covid pozitivní osobou, vystaví Vám elektronickou žádanku na PCR test, jejíž číslo Vám sdělí telefonicky případně pošle e-mailem. Číslo žádanky budete potřebovat pro objednání termínu testu.

Máte-li jakékoli příznaky, které mohou svědčit pro nákazu covid-19, musíte vždy kontaktovat svého praktického lékaře, který Vám vystaví elektronickou žádanku a odešle k vyšetření.

Pro provedení testu se objednejte pouze zde. Bez objednávky nebude test proveden!

Při čekání na testování buďte ohleduplní k ostatním. Dodržujte rozestupy 2 m a mějte řádně nasazený respirátor.

Testy jsou prováděny  v budově v areálu nemocnice - viz mapka.

Provozní doba odběrového místa

om

Výsledek tohoto vyšetření bude zaslán formou SMS zprávy na mobilní telefonní číslo uvedené na žádance. O výsledku testu bude vystaveno potvrzení v česko-anglické verzi, jež je akceptované v členských zemích EU. Toto potvrzení bude  ke stažení na https://ocko.uzis.cz po zpracování výsledů do 24-48 hodin od odběru .

Certifikát s výsledem testu SARS-CoV-2 COVID-19 Vám bude na vyžádání připraven na recepci v centrální hale Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. následující den od 16 hodin a to vždy po obdržení SMS zprávy o výsledku testu. Požadavek pro vytištění je nutné nahlásit při odběru v odběrovém stanu.

Vystavení certifikátu je zpoplatněno částkou dle platného ceníku200Kč.

» Aktuality  » KORONAVIRUS - důležité informace

» Pacienti a návštěvy  » COVID-19  » PCR testy