Beskydské ortopedické dny 2022

14. 10. 2022

14. října 2022

Již 9. ročník Beskydských ortopedických dnů!

Ve dnech 13.-14.10.2022 proběhl již 9. ročník Beskydských ortopedických dnů, pořádaných ortopedicko-traumatologickým oddělením Nemocnice ve Frýdku-Místku, p. o. s odbornou garancí Ortopedické kliniky LF UP a FN Olomouc.

Tématem tohoto ročníku byla kompletní problematika ramenního kloubu (traumatologie ramene, endoprotetika, artroskopie, rehabilitace, farmakoterapie v ortopedii - nové trendy).

Letošního ročníku se zúčastnily i špičky ve svém oboru, např. přednášející prof. MUDr. Antonín Sosna, DrSc., jedna z nejvýraznějších osobností české ortopedie a dlouholetý přednosta I. ortopedické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, odbornou garanci zaštítil přednosta ortopedické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a ortopedické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Jiří Gallo, Ph.D., nechyběl ani předsedající prof. MUDr. Jan Bartoníček, DrSc. přednosta kliniky ortopedie 1. LF UK a ÚVN Praha, významný ortoped přispívající svou dlouhodobou vědeckou a pedagogickou činností. Akce se také zúčastnili dva významní dětští ortopedové prof. MUDr. Pavel Dungl DrSc. a prof. MUDr. Jiří Chromiak, CSc.

Celé sympozium probíhalo v secesní budově Národního domu v centru města Frýdek-Místek.

Beskydské ortopedické dny opět sklidily úspěch z řad účastníků, kterých bylo v celku okolo dvou set.

Děkujeme za aktivní účast všem přednášejícím a budeme se těšit na další ročník.

Akce byla finančně podpořena statutárním městem Frýdek-Místek.