Mezinárodní delegace projektu Erasmus+ navštívila Beskydské centrum duševního zdraví

08. 11. 2023

8. listopadu 2023

Dne 8.11.2023 navštívili Beskydské centrum duševního zdraví (BCDZ) naší nemocnice účastníci projektu Erasmus+.

Delegaci tvořilo více než 30 osob z České Republiky, Polska, Nizozemí, Rakouska a také Francie. Tato návštěva, organizovaná v kontextu aktuálního projektu zaměřeného na podporu duševního zdraví mladých lidí v souvislosti s následky pandemie Covid-19, přinesla obohacující zážitek pro účastníky, ale i pořadatele.

Během návštěvy si účastníci prohlédli a seznámili se s prostředím centra, skrze prezentace a odborné výklady zástupců BCDZ získali hlubší vhled do poskytované péče, jejíž cílem je podpora a péče o duševní zdraví.

„Odborníci ze zahraničí z řad psychologů, pedagogů, sociálně-pedagogických pracovníků, sociálních pracovníků a pracovníků informačních technologií byli úvodem seznámeni s reformou psychiatrie v České republice, incidencí duševních onemocnění a poskytovanou péčí Center duševního zdraví. Velmi diskutovaným tématem byla nezletilost a poskytovaní péče. Dále incidence psychiatrických onemocnění v souvislosti s proběhlou pandemií Covid-19, odmítnutí pacienti a návazná psychiatrická péče v regionu. Prostřednictvím kazuistiky mladé pacientky ze školního prostředí jsme se dotkli velmi citlivého tématu, jež bylo cílem projektu ERASMUS. Jsme rádi, že jsme byli prostřednictvím zástupců Moravskoslezského kraje osloveni a mohli přispět k tomuto velmi přínosnému projektu, jehož cílem je sdílení zkušeností a vytvoření edukačního materiálu pro mladé lidi a odborníky,“ uvedla vedoucí zdravotního úseku BCDZ Dana Adamcová.

„Jsme rádi, že Beskydské centrum duševního zdraví mohlo přivítat tuto inspirativní mezinárodní delegaci a věřím, že sdílení zkušeností a poznatků napomůže k dalšímu posílení péče o duševní zdraví v celosvětovém měřítku,“ doplnil ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku Tomáš Stejskal.