DIOP (dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče)

Základní info

• Lůžková stanice se nachází v budově V, 1.NP.
  • Poskytujeme péči pacientům, kteří již spontánně ventilují pomocí tracheostomie, směřujeme je k odstranění tracheostomie, vedeme je k sebepéči a rehabilitaci.
  • Disponujeme 8 lůžky na 5 pokojích.
  • Našim cílem je navrácení pacienta do běžného života, v případech, kde již stav zlepšit nelze, tak alespoň k udržení co nejlepší kondice.
  • Zaměřujeme se na využití prvků bazální stimulace, zaučování rodinných příslušníků v péči o jejich příbuzné, individuální přístup.
  • Oddělení disponuje monitory, antidekubitními matracemi, polohovatelnými lůžky, motomedem.
  • Na naši péči navazuje oddělení dlouhodobé následné péče, rehabilitační zařízení nebo domácí prostředí.

Vedení oddělení

MUDr. Josef Chalupa