V Nemocnici ve Frýdku-Místku proběhl třetí ročník ultrazvukového workshopu

24. 11. 2023

24. listopadu 2023

Ultrazvukový workshop 2023

Lékaři krajských nemocnic se zúčastnili již třetího ročníku ultrazvukového workshopu.

Lékaři krajských nemocnic se zúčastnili již třetího ročníku ultrazvukového workshopu, který proběhl dne 23.11. v Nemocnici ve Frýdku-Místku pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje.

Akce se účastnilo 30 lékařů různých odborností, především internistů a praktických lékařů z Moravskoslezského kraje. Dopoledne proběhla přednášková část, poté navazovala praktická výuka, při níž byli lékaři rozděleni do menších skupinek a obešli celkem 7 stanovišť s různým zaměřením. Součástí byla i demonstrace vyšetření kriticky nemocného pacienta na jednotce intenzivní péče. Účastníci si také mohli vyzkoušet vyšetření nejrůznějších modelových stavů na trenažeru.

"Chtěli bychom v této tradici pokračovat i v následujících letech, protože práce s ultrazvukem se v současné době stává nedílnou součástí naší každodenní praxe zejména pro svou rychlost, jednoduchost a možnost využití přímo u lůžka nemocného", komentovala MUDr. Kamila Papugová, MBA, zástupce primáře interního oddělení a hlavní organizátor celé akce. „Jsem rád, že díky investicím do přenosných ultrazvukových přístrojů mají ultrazvukové metody k dispozici prakticky všichni lékaři naší nemocnice“ dodal ředitel nemocnice Ing. Tomáš Stejskal, MBA který celou akci zahajoval.

Ultrazvukový workshop 2023