Interní oddělení

Centrální interní příjem

Centrální interní příjem je ambulance s nepřetržitým provozem. Kromě plánovaného příjmu pacientů k hospitalizaci je důraz kladen na akutní a subakutní stavy. Průměrně je ošetřeno tisíc pacientů za měsíc, z toho asi polovina ambulantně. Nemalou součást pak tvoří konsiliární a předoperační vyšetření jak u ambulantních tak u hospitalizovaných pacientů v rámci celé nemocnice. Přichází zde také pacienti ke kontrolním vyšetřením a k provádění jednoduchých ambulantních výkonů jako je odlehčovací punkce ascitu nebo fluidothoraxu.


Centrální interní příjem tvoří čtyři navzájem propojené ambulance zahrnující i stacionář se třemi observačními lůžky s možným napojením pacientů na centrální přívod kyslíku, tlakový a EKG monitor. Během standardní pracovní doby jsou k dispozici obvykle 3 lékaři a 4 sestry.


Výhodná je téměř okamžitá návaznost na ultrazvuková a endoskopická vyšetření, která tak výrazně urychlují diagnostický a terapeutický proces.


Nelze opominout ani těsnou spolupráci s lékaři dalších odborností, především s chirurgy, traumatology a neurology tvořící i základ budoucího centrálního příjmu, který bude situován v novém nemocničním pavilonu. Spolupráce a provázanost jednotlivých oborů, návaznost na komplementární vyšetření jako je rentgen a ultrazvuk pak bude ještě těsnější.

 

Vedoucí lékař:

MUDr. Boris Bubeník, ml.

 

Vrchní sestra:
Věra Starmannová


Kontakt: 558 415 350, 558 415 351

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace