Gynekologicko-porodnické oddělení

Porodnice

Patříme mezi největší porodnice v Moravskoslezském kraji a jsme držitelem certifikátu Baby Friendly Hospital. Individuální a respektující přístup k porodu je naší prioritou. Vstřícnost a profesionalita jak lékařů, tak porodních asistentek a novorozeneckých sester je naprostou samozřejmostí. V lednu 2017 jsme otevřeli kompletně zrekonstruované porodní oddělení. Ve stejném roce jsme se zapojili do projektu přirozený porod v porodnici.

 

K seznámení se s našim personálem a porodnicí můžete využít námi nabízené předporodní kurzy v pondělky a individuální konzultace. Porodní kurzy byly kromě osobních setkání rozšířené o svojí online verzi v čase covidových lockdownů.

 

Pravidelně organizujeme dny otevřených dveří. Nabízíme služby soukromé porodní asistentky Katky Staňkové a Daniely Šebestové. S institutem paní Evy Kiedroňové se intenzivně zabýváme v edukaci těhotných žen ve správné manipulaci s novorozencem hned od narození. Každý 100. porod od nás obdrží péřovou peřinku p. Kiedroňové jako dárek.

 

Respektujeme Vaše porodní přání při zachování nejlepších medicínských postupů založených na důkazech. Přítomnost Vám blízké osoby nebo duly při porodu je u nás samozřejmostí. Rodíme v nejrůznějších porodních polohách včetně možnosti porodu do vody. Nabízíme pestrou škálu nefarmakologického tlumení bolestí: pobyt ve vaně, vaginální napářka, muzikoterapie, různé polohy a rehabilitační pomůcky, závěsný systém Multitrac a k dispozici je i aromaterapie. K tišení porodních bolestí je k dispozici Entonox a epidurální analgezii nabízíme zdarma 24 hodin denně. Disponujeme dálkovou monitorací srdečních ozev plodu, proto Vás nebudeme zbytečně rušit při jejich sledování v průběhu porodu. Tyto sondy jsou bezdrátové a umožňují volný pohyb, dokonce i pobyt ve vaně. Bonding je samozřejmostí a nabízíme k němu červený ručník, který je možnost i zakoupit. Je možné bondovat i u císařského řezu.

 

Jako jedna z mála porodnic rodíme vaginálně miminka v poloze koncem pánevním. Rodičky u nás mají možnost zevního obratu konce pánevního na hlavičku. Rodíme vaginálně i dvojčátka. Na šestinedělí jsou k dispozici 2 nadstandardní pokoje s možností přítomnosti partnera po celou dobu hospitalizace. Zbylé pokoje jsou moderně a účelně vybaveny. Všechny pokoje jsou maximálně dvoulůžkové a jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, televizí a bezplatnou WI-FI sítí. Po porodu dostanete pamětní list a je možnost nechat miminko vyfotit profesionální fotografkou. Specializované fyzioterapeutky Vám ochotně po porodu poradí, jak správně cvičit a zpevnit pánevní dno, jak se zotavit po porodu císařským řezem.

 

Strava na šestinedělí prošla velkými změnami a ve spolupráci s našimi nutričními pracovnicemi dostala zbrusu nový šat.

 

Od roku 2019 máme na oddělení vyškolené konzultantky kurzu prázdné kolébky a nabízíme podporu maminkách v situaci, kdy z různých důvodů v těhotenství přijdou o miminko. Ke konci roku 2021 jsme jako 4. v republice otevřeli Centrum porodní asistence. Pokud má pacientka zájem, může být fyziologický porod veden jenom v přítomnosti porodní asistentky. To vše v bezpečném zázemí porodnice a s lékařem vždy na dosah. Ve stejném roce jsme navázali spolupráci s Úsměvem mámy, neziskovou organizací, která se věnuje ženám, které v mateřství zradila psychika. Naše lékařka Kristýna Pavlasová je peer konzultantka této organizace. Ve spolupráci s rehabilitačním oddělením nabízíme cvičení pro těhotné a šestinedělky.

 

Kromě facebooku nás nově můžete sledovat i na instagramu.

 

Těšíme se na Vás! 

 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo připomínku ke zlepšení služeb, neváhejte nás kontaktovat.

 

Virtuální prohlídka porodních sálů

Virtuální prohlídka porodních sálů

 

Brožura průvodce porodnicí zde

brož

 

 

Desatero přirozeného porodu v porodnici (klikněte na obrázek, PDF)

Desatero PPP

 

Poučení o možném průběhu porodu

Viz příslušný informovaný souhlas.

 

Porodily jste v naší nemocnici? Sdělte nám svůj názor na poskytované služby - pomůžete nám tím k jejich zkvalitňování.

Dotazník k vyplnění

 

Projekt Nesoudíme. Pomáháme.

Leták projektu Nesoucíme. Pomáháme

(klikněte na obrázek, PDF)

Webové stránky projektu

Videa:

 

RADOSTNÁ NOVINKA!

13. listopadu 2019, 11.37 | V naší nemocnici se narodilo tisící miminko!

 

 

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti.     OK     Další informace